Podsumowanie I Targów Pracy Służb Mundurowych

Print Drukuj

17 lutego 2020 roku w Piekarach Śląskich odbyły się I Targi Służb Mundurowych, zorganizowane przez Centrum Aktywizacji Zawodowej i inne instytucje. Prezentowano ponad 300 miejsc pracy w służbach mundurowych, w tym w wojsku, Policji i Straży Granicznej. Uczestnicy mogli dowiedzieć się o zasadach rekrutacji oraz ofertach służby kandydackiej i przygotowawczej.

Centrum zaprezentowało również możliwości pracy za granicą, w tym w ramach sieci EURES. Przybyli mogli zapoznać się z Barometrem Zawodów na 2020 rok, dotyczącym deficytowych i nadwyżkowych zawodów. Kierownik Referatu Programów Rynku Pracy omówił projekty dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Targi przyciągnęły zarówno osoby bezrobotne, jak i uczniów lokalnych szkół, którzy interesowali się pracą w służbach mundurowych. Radny Czesław Wymysło również uczestniczył w wydarzeniu.

17 lutego 2020 roku w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich odbyły się I Targi Służb Mundurowych. Targi zostały zorganizowane przez Centrum Aktywizacji Zawodowej we współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Chorzowie, IV Wojskowym Oddziałem Gospodarczym, Wojewódzką Komendą Policji w Katowicach, Komendą Policji w Piekarach Śląskich oraz Śląskim Oddziałem Straży Granicznej. Na pięciu stanowiskach można było znaleźć ponad 300 miejsc pracy. Zatrudnienie w służbach mundurowych oferowano m.in. w formie służby kandydackiej oraz przygotowawczej w wojsku, informowano o zasadach rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej, oddziału prewencji Policji czy Straży Granicznej, a także szukano mechaników czy referentów.

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich przedstawiło propozycje pracy za granicą, w tym w ramach sieci EURES oraz szeroko informowało przybyłych o Barometrze Zawodów na 2020 rok, który uwzględnia zawody deficytowe, nadwyżkowe i w równowadze. Kierownik Referatu Programów Rynku Pracy przybliżył z kolei informacje związane z realizowanymi przez Powiatowy Urząd Pracy w Piekarach Śląskich projektami dofinansowanymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
I Targi Służb Mundurowych cieszyły się zainteresowaniem nie tylko osób bezrobotnych i poszukujących pracy chcących podjąć zatrudnienie w służbach mundurowych, ale także licznie przybyłych uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich, Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych oraz Akademickiego Zespołu Szkół. Wśród obecnych znalazł się także radny Czesław Wymysło.
 

 
&imagePreview=1

&imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1
Informacje o publikacji dokumentu